OEM Сублимација Печатени хокеј на мраз Џерси

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US $ 6,5 - 18.89 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10Pieces, примерок цел е welcom
 • Набавка Способност: 50000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен или Хонг Конг
 • Начин на плаќање: T / T, Western Union, PayPal
 • Сертификација: SGS, ISO9001, ISO14001, домет
 • детали за производот

  Тагови производ

  OEM Сублимација Печатени хокеј на мраз Џерси

  1.Specifications

  ПРЕДМЕТИ

  Хокеј на мраз Џерси

  ПАРАМЕТРИ

  бренд

  Прилагодено Бенд

  ткаенина

  100% полиестер 210gsm K12 ткаенина, 195gsm кухи исуши вклопуваат ткаенина или обичај ткаенини

  сертификација

  SGS, ISO9001, ISO14001, домет

  големина на табелата

  Ние може да обезбеди големината на табелата или врз основа на свој Големина на табелата

  боја

  Сите Боја прифати како Pantone број

  технологија за печатење

  Сублимирани, Везење, свила печатење, се справи со диагонална сплитка

  MOQ

  10 парчиња (примерок цел е добредојден)

  Лого и дизајн

  Персонализација на лого и дизајн

  додатоци

  Ткаени етикети, печатење на етикети, Ханг Тагови, јаже

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  Брзи сува, дише, удобно, влага wicking, анти-статички, анти-УВ

  Никогаш не избледи, никогаш не се намалува, никогаш не се мијат надвор

  Отпорни да се повлече и Влечи

  Услови на плаќање

  ТТ / Western Union / Paypal

  ИСПОРАКА

  DHL / UPS / Федекс / ТНТ / EMS / Со авион

  Прикажи 2.Products

  хокеј на мраз маичка (1)

  хокеј на мраз маичка (2)

  хокеј на мраз маичка (3)

  хокеј на мраз маичка (4)

  3.Features

  1.Features

  4.Fabric

  2.Fabric

  Забелешка: Како и за ткаенина, постојат повеќе од илјадници различни ткаенини во нашиот магацин, и најголем пазар ткаенина во нашиот град покрај нашата фабрика. Ние веруваме дека можеме да ви задоволни врз основа на вашите барања.

  5.Custom служба (лого, етикета, тагови, итн)

  3 сопствена етикета и плочка

  6.Production Процес

  процесот на производство

  7.Packaging и Испорака

  5.packing

  6.Shipping

   опции

  Име на курирски

  Време на испорака

  следење на веб-страница

  Option1.

  DHL

  3-5 работни дена

  www.cn.dhl.com

  Option2.

  Федекс

  4-7 работни дена

  www.fedex.com

  Option3.

  ТНТ

  4-7 работни дена

  www.tnt.com

  Option4.

  UPS-от

  4-7 работни дена

  www.ups.com

  Option5.

  Со авион

  3-7 работни дена

   

  Option6.

  Покрај море

  15-30 работни дена

   

  8.FAQ

  1. П: Дали сте фабрика или трговско друштво?

  А: Ние сме една фабрика основана во 2004 година во 2004 година, Шенжен Guandong; и ние имаме стручен тим од над 200workers.Your посета е топло добредојде.

  2. П: Како вашата фабрика направи контрола на квалитетот?

  А: Сите производи ќе се одвива во пет чекори на КК пред да замине на работилницата, без разлика што е примерок или масовно производство.

  3. П: Што е вашето мин цел количество?

  A: Нашите MOQ е 10 парчиња и ние го поздравуваме вашиот примерок цел.

  4. П: Може ли да се добие сè кориснички тука?

  А: Дефинитивно да, само љубезно ни советува вашите посебни барања, ние ќе се заврши работата.

  5. П: Што е вашата политика примерок?  

  А: Цената на примерокот се враќа. Ние ќе се врати различни процентот на надоместокот примерок за вас врз основа на количеството на вашиот рефус ред.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи