• икони-1
 • икони-2
 • икони-3
 • икони-4
 • икони-5

SHENZHEN специјални спортски носат CO.LTD.

Најновиот висок квалитет сублимација печатење сува обичај се вклопуваат бејзбол дресови

Краток опис:

Најновиот висок квалитет сублимација печатење сува обичај се вклопуваат бејзбол дресови

Ткаенини: 100% полиестер платно или обичај ткаенини

Боја: Сите бои прифати како Pantone број

Големина: деца големина, големината на возрасни, млади итн големина или обичај големина

логото: обичај свој логото

Технологија: сублимирани, Везење, свила печатење, се справи со диагонална сплитка


 • ФОБ Цена: US $ 6,5 - 18.89 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 10Pieces, примерок цел е welcom
 • Набавка Способност: 50000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен или Хонг Конг
 • Начин на плаќање: T / T, Western Union, PayPal
 • Сертификација: SGS, ISO9001, ISO14001, домет
 • детали за производот

  Тагови производ

  Најновиот висок квалитет сублимација печатење сува обичај се вклопуваат безбол маичкаи

  1.Specifications на безбол тимот

  ПРЕДМЕТИ

  Бејзбол Џерси

  ПАРАМЕТРИ

  бренд

  Прилагодено Бенд

  ткаенина

  220gsm-300gsm полиестер ткаенина или сопствен ткаенини

  сертификација

  SGS, ISO9001, ISO14001, домет

  големина на табелата

  Ние може да обезбеди големината на табелата или врз основа на свој Големина на табелата

  боја

  Сите Боја прифати како Pantone број

  технологија за печатење

  Сублимирани, Везење, свила печатење, се справи со диагонална сплитка

  MOQ

  10 парчиња (примерок цел е добредојден)

  Лого и дизајн

  Персонализација на лого и дизајн

  додатоци

  Ткаени етикети, печатење на етикети, Ханг Тагови

  КАРАКТЕРИСТИКИ

  Брзи сува, дише, удобно, влага wicking, анти-статички, анти-УВ

  Никогаш не избледи, никогаш не се намалува, никогаш не се мијат надвор

  Отпорни да се повлече и Влечи

  Услови на плаќање

  ТТ / Western Union / Paypal

  ИСПОРАКА

  DHL / UPS / Федекс / ТНТ / EMS / Со авион

  2. производи Прикажи на безбол тимот

  PSB 66 PSB 67 PSB 71 PSB 68 PSB 70 PSB 69

  3.Features

  图片 1

  4.Fabric

  图片 2

   Забелешка: Како и за ткаенина, постојат повеќе од илјадници различни ткаенини во нашиот магацин, и најголем пазар ткаенина во нашиот град покрај нашата фабрика. Ние веруваме дека можеме да ви задоволни врз основа на вашите барања.

  5.Custom лого, етикета, тагови, итн

  图片 3

  6.Production Процес

  процесот на производство

   

  7.Packaging и превозот

  图片 5 图片 6

  опции Име на курирски Време на испорака следење на веб-страница
  Option1. DHL 3-5 работни дена www.cn.dhl.com
  Option2. Федекс 4-7 работни дена www.fedex.com
  Option3. ТНТ 4-7 работни дена www.tnt.com
  Option4. UPS-от 4-7 работни дена www.ups.com
  Option5. Со авион 3-7 работни дена  
  Option6. Покрај море 15-30 работни дена  

  8.FAQ

  1. П: Дали сте фабрика или трговско друштво?

  А: Ние сме една фабрика основана во 2003 година, Шенжен Гуангдонг; и ние имаме стручен тим од повеќе од 200 работници. Вашата посета е топло добредојде.

   

  2. П: Како вашата фабрика направи контрола на квалитетот?

  А: Сите производи ќе се одвива во пет чекори на КК пред да замине на работилницата, без разлика што е примерок или масовно производство.

   

  3. П: Што ' s вашиот мин цел количество?

  A: Нашите MOQ е 10 парчиња и ние го поздравуваме вашиот примерок цел.

   

  4. П: Може ли да се добие сè кориснички тука?

  А: Дефинитивно да, само љубезно ни советува вашите посебни барања, ние ќе се заврши работата.

   

  5.Q: Што ' s вашата политика примерок?

  А: Цената на примерокот се враќа. Ние ќе се врати различни процентот на надоместокот примерок за вас врз основа на количеството на вашиот рефус ред.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !